مشخصات فردی و زندگینامه
نام:علیرضا
نام خانوادگی:زکی زاده رنانی
نخصص ها:کلام ، فقه و اصول ، علوم حدیث

زندگی نامه

در سال 1377 وارد حوزه علمیه اصفهان مدرسه دارالحکمه مشغول به تحصیل شدم. در کنار تحصیل همزمان به حفظ قرآن کریم کار تحقیق و پژوهش را شروع نمودم. بعد از تکمیل پایه هفتم حوزه در اصفهان سال 1383 وارد حوزه علمیه قم شدم و همزمان با ورودم به تخصصی علوم حدیث رفتم. در سال 1385 تخصصی علوم حدیث در سطح دو را شروع کردم و در سال 1388 در آزمون سراسری علوم حدیث در دانشگاه علوم حدیث گرایش نهج البلاغه و در سال 1391 در آزمون دکتری شرکت کرده و با گرایش شیعه شناسی مشغول به تحصیل شده و در سال 1395 موفق به دفاع از رساله خود با عنوان: «كلام اماميه در ماوراء النهر تا پايان قرن پنجم هجري و مقايسه با مكتب كلامي كوفه و قم» گرديدم.

در سال 1383 بود که توسط آیت الله بهجت (رضوان الله تعالی علیه) توفیق معمم بودن را پیدا نمودم و همواره خود را مرهون آن دعایی می دانم که ایشان دست بر سرم گذاشت و برایم دعا خواند.

در بین سال های عمر طلبگی ام به فضل الهی همواره مشغول پژوهش و تحقیق بوده ام که ثمره آن حدود 90 کتاب و بیش از 60 مقاله می باشد.

همه دعایم در زندگی طلبگی این بوده که: یا صاحب الزمان مولای من!  یه کاری کن به درد شما بخورم، بتوانم گره ای را باز کنم و باری را از روی زمین بردارم.